Smart Miasto to koncept, który niezwykle mi się podoba. Całe miasto w IOT brzmi futurystycznie, ale kolejne miasta eksperymentują z tym pomysłem. Jednym z nich jest chińskie Xi’an, które postanowiło wykorzystać kamery Hikvision.

Jak każde większe miasto Xi’an ma problem z płynnością ruchu. Ulice są niedostosowane do dużej ilości pojazdów, a nie jest to takie proste, żeby je poszerzyć. Trzeba zatem optymalizować.

Jednym z pomysłów było zachęcenie ludzi do korzystania z komunikacji miejskiej. Budowane były buspasy, a same autobusy były zeroemisyjne. Nadszedł jednak Covid-19 i ludzie przestraszyli się środków komunikacji miejskiej. Wrócili do samochodów korkując praktycznie całe miasto. Rozwiązaniem okazało się wykorzystanie kamer Hikvision.

„Mury miejskie Xi’an uniemożliwiają powiększenie obszaru miejskiego. Tak więc tylko dzięki technologii mogliśmy pozwolić, aby nowoczesne miasto rosło i rozwijało się ”- powiedział Lihu Ma, kierownik projektu z Hikvision. „Podstawową częścią rozwiązania Hikvision jest nasza technologia wideo wykorzystująca sztuczną inteligencję”.

Hikvision na ratunek

Miasto zostanie wyposażone w sieć kamer Hikvision. Kamery, sterowane przez sztuczną inteligencję, będą w stanie wesprzeć miasto w walce z korkami. Będą kierować światłami oraz będą wyznaczać, które miejsca powinny zostać przebudowane lub wyremontowane.

Kamery mają również zwiększyć bezpieczeństwo. Dzięki wysokiej rozdzielczości będą w stanie rozpoznać kierowców, którzy będą popełniali wykroczenia drogowe. Kamerom nie umknie przejechanie na czerwonym, czy przekroczenie podwójnej ciągłej.

Efekty? Już są

Aktualnie wykorzystywany model sprawił, że przejechanie przez miasto zajmuje teraz 12 minut mniej. Jest to realna oszczędność. Poza tym, ilość wykrytych incydentów drogowych wzrosła o 30%. Ciekawi mnie jak szybko inne miasta świata podąża śladem Xi’an.

Эх сурвалж ба зурагнууд Enterprise IOT Insights


Ухаалаг тухай бүрэн галзуурсан. Хэрэв ямар нэгэн шинэ зүйл гарч ирвэл түүнийг хүлээлгэн өгөх ёстой. Тэрээр ажиллах шийдэлд дуртай бөгөөд хэрэггүй хэрэгслүүдийг тэсвэрлэж чаддаггүй. Түүний мөрөөдөл бол Польшийн хамгийн сайн ухаалаг портал (дараа нь дэлхийн болон Ангараг гарагт 2025-т бий болгох) байгуулах явдал юм.

SmartMe-ийн Польшийн Smart Home бүлэг

Польшийн Xiaomi хамтлаг SmartMe

SmartMe сурталчилгаа

Холбоотой бичлэгүүд

сэтгэгдэл нэмэх

Таны и-мэйл хаяг хэвлэгдсэн байх болно. дууссан байх ёстой талбарууд гэж тэмдэглэгдсэн байна * *